بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN

 

 

بنیاد ملی نخبگان با هدف شناسایی اجتماعات نخبگانی در گروه‌های هشت‌گانه هنری شامل: «هنرهای نمایشی»، «هنرهای تجسمی»، «هنرهای سینمایی»، «موسیقی»، «هنرهای سنتی»، «صنایع دستی»، «معماری و شهرسازی» و «هنرهای چندرسانه‌ای»، آیین‌نامه «شناسایی و پشتیبانی از برگزیدگان هنری‌ کشور» را تدوین و اجرایی ساخته است.

 

 

بر این اساس بنیاد تلاش دارد تا با بهره‌مندی از توان دستگاه‌های تخصصی شامل: «فرهنگستان هنر»، «نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها»، «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی»، «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری»، «سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری»، «سازمان تبلیغات اسلامی» و هنرمندان و هنرشناسان برجسته کشور، برگزیدگان را در گروه‌های هشت‌گانه هنری شناسایی کند و به منظور تسهیل مسیر فعالیت‌های نخبگانی آنان، تسهیلاتی را در قالب «جایزه رشد هنری» و «جایزه سرآمدان هنری» اعطا نماید.

 

 

 

 

یادآوری: جزئیات هر یک از شاخص‌ها در شیوه‌نامه شناسایی و پشتیبانی از برگزیدگان هنری قابل مشاهده است.

 

 

بنیاد ملی نخبگان با توجه به مأموریت‌های خود ذیل «سند راهبردی کشور در امور نخبگان»، ایستگاه‌های مسیر نخبگی را شناسایی و با کمک نهادهای مرتبط برای پشتیبانی از مشمولان هر ایستگاه برنامه‌ریزی کرده است.

رویکرد بنیاد ملی نخبگان شناسایی «اجتماعات نخبگانی» از طریق رصد رفتار و فعالیت‌های نخبگانی آنان در تمامی حوزه‌ها شامل: علم، فناوری، فرهنگ، نوآوری، قرآن، هنر، ادب و... و همچنین توسعه فعالیت‌های نخبگانی آنان با همکاری همه دستگاه‌های ذی‌ربط برای اثرگذاری مناسب آنان در جامعه تخصصی خود است.