بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/08/30 - 11:04
  • - تعداد بازدید: 118
  • - تعداد بازدیدکننده: 114
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس بنیاد ملی نخبگان:

انسان به معنای روحانی در اتمسفر فرهنگ تکامل پیدا می‌کند

دهقانی، عرصه فرهنگ، هنر و صنایع خلاق را فضایی مساعد برای تنفس روح آدمی دانست و گفت: همه چیز با فرهنگ معنا پیدا خواهد کرد و انسان به معنای روحانی در اتمسفر فرهنگ تکامل پیدا می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، روح‌الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس ‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در مراسم افتتاح رسمی فاز نخست خانه خلاق و نوآوری «کارستان بهارستان»، عرصه فرهنگ، هنر و صنایع خلاق را فضایی مساعد برای تنفس روح آدمی دانست و گفت: همه چیز با فرهنگ معنا پیدا خواهد کرد و انسان به معنای روحانی در اتمسفر فرهنگ تکامل پیدا می‌کند.

وی، علم و هنر را دو  عامل ارزش آفرین در اتمسفر فرهنگ توصیف و خاطرنشان کرد: هنگامی‌که دانش و اقتصاد با یکدیگر پیوند برقرار می‌کنند، شرکت و صنعت ایجاد می‌شود و مواهب آن به همه مردم می‌رسد. به طور مشابه، وقتی که هنر با اقتصاد گره می‌خورد، محصولات ارزشمند و حائز زیبایی‌های هنری خلق می‌شود اما نقطه پیوند میان هنر و صنعت، محصولات خلاق است. شرکت‌های خلاق در تلاقی میان محصول هنری و فناورانه توسط مجموعه‌های خلاق شکل می‌گیرد. حوزه «انیمیشن» و سرگرمی، یک مثال از این مورد است که ترکیبی از فناوری، علم، هنر و اقتصاد است.

دهقانی در خصوص مجموعه خانه خلاق بهارستان گفت: مجموعه «کارستان بهارستان» زمینه‌ساز خلق دستاوردهای نوآورانه و به ثمر نشستن ایده‌هایی است که بر مبنای اهداف مشترک شکل گرفته‌اند.

وی با بیان این که در مسأله فرهنگ، اقتصاد را در اولویت دوم می‌داند، اظهار داشت: وقتی در فرهنگ، فقط و فقط اقتصاد اولویت قرار می‌گیرد، فرهنگ مبتذل خلق می‌شود، اما اقتصادی که در اتمسفر فرهنگ شکل می‌گیرد، یک اقتصاد بالنده و نوآور خواهد بود.

دهقانی در پایان با ابراز امیدواری نسبت به اتمام هر چه سریع‌تر فاز دوم این مجموعه تاکید کرد: این مجموعه، تجربه جدیدی از مسیر رشد و فرآیند تعالی و تأثیرگذاری است‌. چیزی که این مجموعه را از سایر بازیگران متمایز خواهد کرد، اتفاقاتی است که اینجا رقم خواهد خورد. در این مجموعه، تجربه‌های بزرگ اهالی دانش، فرهنگ، اقتصاد، فناوری و نوآوری کنار هم قرار خواهد گرفت و تحولات بزرگی رقم خواهد خورد.

«کارستان بهارستان» که در محله بهارستان تهران قرار دارد، با حدود چهار هزار و ۸۰۰ مترمربع فضای کار اشتراکی و اختصاصی و امکان میزبانی هم‌زمان بیش از ۴۰۰ نفر، مجهز به زیرساخت‌های عمومی و تخصصی مناسب از جمله فضای استقرار نوآوران، کارگاه ساخت و تولید، استودیو پخش زنده، استودیو کروماکی، پلاتو، گالری و سالن سینما جهت تولید محصول یا ارائه خدمات نوآورانه برای فعالان فرهنگ، هنر و رسانه است.

 این مجموعه بزرگ‌ترین پردیس نوآوری فرهنگ و هنر کشور است که با تمرکز بر میزبانی و ارائه خدمت به افراد و گروه‌های فعال در زیست‌بوم «کودک و نوجوان» در صدد تقویت جریان نوآوری فرهنگی در کشور است.


***
ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس bmnirann@ دنبال کنید.

برای اطلاع از طرح‌های بنیاد ملی نخبگان اینجا کلیک کنید.

  • گروه خبری : newNews,SlideShow
  • کد خبر : 168375
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید