بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/11/21 - 14:14
  • - تعداد بازدید: 276
  • - تعداد بازدیدکننده: 260
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در حاشیه نشست هم‌اندیشی با نخبگان غیرایرانی مطرح شد:

تاکید قائم مقام بنیاد ملی نخبگان بر ضرورت افزایش تعاملات با نخبگان غیرایرانی و کشورهای همسایه

سیدسلمان سیدافقهی قائم مقام بنیاد ملی نخبگان بر ضرورت ایجاد ارتباط با نخبگان کشورهای همسایه و استفاده از ظرفیت ایشان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی با نخبگان غیرایرانی با موضوع «بررسی مشکلات و راهکارهای هم‌افزایی میان نخبگان» به همت مرکز همکاری‌های تمدنی بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

سیدسلمان سیدافقهی قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در حاشیه این نشست با اشاره به تصویب آئین‌نامه حمایت از نخبگان غیرایرانی در هیئت وزیران بر ضرورت ایجاد بستر مناسب برای افزایش ارتباط با نخبگان و استعدادهای برتر غیرایرانی و به ویژه بهره‌مندی از ظرفیت نخبگان کشورهای همسایه تاکید کرد و گفت: با توجه به تصویب آئین‌نامه حمایت از نخبگان غیرایرانی و دیده شدن راهکارهای مناسب برای رفع موانع پیش روی ایشان، امیدواریم زمینه لازم برای شکل‌گیری شبکه نخبگان غیرایرانی و توسعه ارتباطات بین‌المللی براساس سیاست‌های کلان کشور، بیش از پیش فراهم شود.

در این نشست که با حضور جمعی از نخبگان غیرایرانی از جمله نخبگان کشورهای افغانستان، عراق و پاکستان برگزار شد، حاضران به بیان دیدگاه‌ها، انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند. مسائلی چون اقامت، ایجاد سازمان و نهادی متولی امور نخبگان بین‌الملل، معیشت نخبگان و ضرورت فراهم شدن بستر ارائه برخی خدمات رفاهی، افزایش همکاری‌های علمی و پژوهشی، توجه بیشتر به امور دانشجویان غیرایرانی و ... از جمله مهمترین مسائل مطرح شده در این نشست بود.

***

ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس bmnirann@ دنبال کنید.

برای اطلاع از طرح‌های بنیاد ملی نخبگان اینجا کلیک کنید.


  • گروه خبری : newNews,SlideShow
  • کد خبر : 169854
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

سامانه ی گفتگوی آنلاین