بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/08/30 - 09:25
  • - تعداد بازدید: 132
  • - تعداد بازدیدکننده: 129
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در راستای ترویجح فرهنگ وقف علمی/

جایزۀ خیّر فقیـد و نیکـوکار زنده‌یـاد ابـریشـم‌چیان اعطا می‌شود

پنجمین دوره جایزۀ خیّر فقیـد و نیکـوکار زنده‌یـاد دکتـر میـرجعفـر ابـریشـم‌چیان با همکاری بنیاد نخبگان گیلان برگزار می‌‎شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان گیلان در نظر دارد با مشارکت خانواده زنده یاد دکتر میرجعفر ابریشم‌ چیان، دانشگاه گیلان و دانشگاه علوم پزشکی گیلان پنجمین دوره جایزۀ خیّر فقیـد و نیکـوکار زنده‌یـاد دکتـر میـرجعفـر ابـریشـم‌چیان را با هدف کمک به ارتقای علمی دانشجویان و پرداخت کمک هزینه تحصیلی به آنان برگزار کند.

میرجعفر ابریشم‌چیان متولد سال ۱۳۰۹ در محله سوخته تکیه رشت بود و تا مقطع دکترای شیمی و داروسازی تحصیل کرد و در سال ۱۳۳۶ به عضویت اتاق بازرگانی تهران درآمد؛ علاوه بر این در عرصه نمایندگی انحصاری شرکت‌های داروسازی دنیا و واردات مواد شیمیایی و دارویی همکاری‌های گسترده‌ای با کشورهای آمریکا و آلمان داشت.

ابریشم‌چیان علاوه بر این، کتابخانه شخصی خود با افزون بر هفت هزار جلد کتاب در زمینه‌هایی چون جامعه‌شناسی، پزشکی، ادبیات شرق و غرب، دیوان شعرا و نویسندگان،‌ عرفان، سیاست را به دانشکده علوم انسانی و حقوق دانشگاه گیلان اهدا کرد.

این نیکوکار گیلانی با هزینه مالی خود در کار تکمیل دانشکده علوم انسانی دانشگاه گیلان، تالار، کلاس‌های آموزشی، بخش اداری، کتابخانه، آزمایشگاه و ... به مساحت هفت هزار و ۵۰۰ مترمربع مشارکت داشت.

مراسم اعطای این جایزه، 14 اسفندماه همزمان با روز احسان و نیکوکاری برگزار خواهد شد.

  • گروه خبری : newNews,SlideShow
  • کد خبر : 168366
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید