بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1401/09/01 - 12:30
  • - تعداد بازدید: 415
  • - تعداد بازدیدکننده: 411
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی:

حضور نخبگان ضامن ارتقاء بهره‌وری در بخش معدن است

رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی، حضور مؤثر و فعالیت نخبگان در بخش معدن استان را سبب ایجاد و توسعه واحدهای فرآوری، صنایع معدنی و تکمیل زنجیره‌های تولید و به دنبال آن اشتغالزایی و حصول ارزش‌افزوده دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی نخبگان و مستعدان برتر استان خراسان جنوبی با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان و مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی برگزار شد.

در این نشست، سید سعیدرضا احمدی‌زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در افزایش نقش‌آفرینی نخبگان در مدیریت تحولات کشور، حضور نخبگان در عرصه‌های سازندگی کشور را از پیشران‌های این حوزه برشمرد و گفت: حضور مؤثر و فعالیت نخبگان در بخش معدن استان سبب ایجاد و توسعه واحدهای فرآوری، صنایع معدنی و تکمیل زنجیره‌های تولید و به دنبال آن اشتغالزایی و حصول ارزش‌افزوده خواهد شد.

عباس جرجانی؛ مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز با تأکید بر اهمیت نقش نخبگان در توسعه بخش صنعت و معدن، اظهار داشت: نخبگان بومی می‌توانند از طریق ثبت شرکت و اخذ رتبه و گریدهای لازم برای حوزه معدن، توان علمی و اندیشه و ایده نوآروانه خود را در تقویت و توسعه این بخش بکار بگیرند.

وی با اشاره به برگزاری مستمر مزایده‌های عمومی حوزه معدن، افزود: شرکت در مزایده‌های عمومی معدنی یکی از مسیرهایی است که نخبگان می‌توانند از طریق آن وارد چرخه اثرگذاری در بخش معدن شوند.

جرجانی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر جلوگیری از خروج مواد معدنی از کشور و خام‌فروشی، تصریح کرد: حضور و فعالیت جامعه نخبگانی استان در بخش معدن منجر به ایجاد و توسعه واحدهای فرآوری، صنایع معدنی و تکمیل زنجیره‌های تولید و به دنبال آن اشتغالزایی و حصول ارزش‌افزوده بیشتر در داخل استان خواهد شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: معدن‌کارانی که از ظرفیت نخبگان و سرآمدان استان برای بهبود کیفی و کمی فعالیت‌های خود بهره ببرند، از حمایت‌های دولتی بهره‌مند خواهند.


***
ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس bmnirann@ دنبال کنید.
  • گروه خبری : newNews,SlideShow
  • کد خبر : 162235
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید