بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1401/06/30
  • - تعداد بازدید: 481
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
یادداشت/

خدا با زیست‌بوم فناوری و نوآوری است

در نشست مدیران معاونت علمی و فناوری و بنیاد ملی نخبگان نکته های مهمی مطرح شد که نوید روزهای خوب، هیجان انگیز و پررونقی را برای زیست بوم کارآفرینی فناورانه و اقتصاد دانش بنیان دارد.

 

پرویز کرمی*

 

«إنّ ربّک هو الْخلّاق الْعلیم »: (سوره حجر، آیه 86)

امروز که در طبیعت، فصل ها دارند جابه جا می شوند، در زیست بوم فناوری و نوآوری هم یک جابه جایی صورت گرفت. دکتر سورنا ستاریعزیز بعد از 9 سال، چوب امداد و امتداد نهضت دانش بنیان را به دست دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی سپرد.

در نشست مدیران معاونت علمی و فناوری و بنیاد ملی نخبگان با این دو بزرگوار، نکته های مهمی مطرح شد که در نهایت، نوید روزهای خوب، هیجان انگیز و پررونقی را زیست بوم کارآفرینی فناورانه و اقتصاد دانش بنیان دارد. دکتر ستاری، بر «تحول فرهنگی» به عنوان عاملی مهم برای توسعه علمی و فناوری تاکید کرد و دکتر دهقانی فیروزآبادی هم دو تعبیر جالب توجه داشت: «معاونت علمی، سازمان برنامه و بودجه‌ی نوآوری کشور است» و «بازار ملی را مانند ناموس ملی باید پاسداشت و محافظت کرد.».

برای من که از نزدیک، بیش از یک دهه هست شاهد تلاش های شبانه روزی هزاران نفر از نخبگان و سرآمدان کشورم در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان برای پیشرفت کشور و رفع نیازهایش بودم، می توانم بگویم حالا از این تغییر، آسوده خاطرم. چرا که به واسطه سال ها همکاری و آگاهی از شیوه مدیریتی و رفتاری دکتر دهقانی فیروزآبادی و دکتر ستاری، او را بهترین و شبیه ترین کسی می دانم که راه دکتر ستاری را با قدرت و درایت ادامه می دهد. دهقانی همچون ستاری، مدیری تفویض گرا، مسلط بر علوم روز و برآمده از دانشگاه صنعتی شریف است. شرکت‌داری کرده و فرزند اکوسیستم دانش بنیان است و با نگاه فراجناحی و غیرسیاسی که در کارش دارد می تواند کشتی بادبان برافراشته و سترگ زیست بوم نوآوری و فناوری را در برابر بادهای موافق و مخالف به ساحل امن اش برساند.

با ایمان کامل می گویم که خدا با زیست بوم نوآوری و اقتصاد خلاق است. مستدام باد.

*رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق

  • کد خبر : 161285
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید