بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/11/21 - 14:02
  • - تعداد بازدید: 109
  • - تعداد بازدیدکننده: 107
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
استاندار فارس:

فراهم کردن زمینه بازگشت نخبگان و سرمایه‌های انسانی به کشور هنر مدیران است/ ضرورت اصلاح قوانین

استاندار فارس، با بیان اینکه هنر مدیران فراهم کردن زمینه سرمایه‌گذاری و بازگشت نخبگان و سرمایه‌های انسانی به کشور است، گفت: برای موفقیت در این کار ضرورت دارد که فرایندها، تبصره‌ها و قوانین دست و پاگیر و غیرمنطقی اصلاح شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ محمد هادی ایمانیه استاندار فارس گفت: حفظ سرمایه های انسانی و جلوگیری از مهاجرت آنها از کشور و فراهم کردن زمینه مهاجرت معکوس این سرمایه‌ها به کشور بزرگترین خدمتی است که مدیران و مسئولان می توانند انجام دهند.

وی، هرگونه مانع تراشی در مسیر سرمایه گذاری را خیانت به کشور و مردم دانست و ادامه داد: باید تمام توان و کوشش خود را به کار گیریم تا موانع پیش روی سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی رفع شود.

استاندار فارس، شهرستان های این استان را سرشار از ظرفیت ها و استعدادهای ناب دانست و ادامه داد: سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی همیشه به ایجاد واحد تولیدی معطوف نمی شود بلکه مشارکت برای ایجاد زیرساخت‌ها و تامین حامل های انرژی نیز خود نوعی سرمایه‌گذاری است.

ایمانیه، فارس را بر اساس بررسی وزارت نیرو و اعلام کارشناسان، بهترین استان برای احداث نیروگاه خورشیدی دانست و افزود: به همین سبب از سرمایه‌گذاران دعوت می کنیم که در احداث سه شهرک انرژی خورشیدی در این استان مشارکت کنند.

وی ادامه داد: تامین و استخراج گاز، تامین آب و تامین برق از دیگر فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی است که سرمایه گذاران می توانند در این زمینه با دولت مشارکت داشته و با سرمایه گذاری در این زمینه‌ها از منافع آن بهره‌مند شوند.

استاندار فارس اظهار کرد: همچنین این امکان و ظرفیت در استان فارس وجود دارد که سرمایه گذاران در زمینه اکتشاف و استخراج معادن، اجرای شبکه‌های آب، شبکه‌های فاضلاب، اصلاح بذر و الگوی کشت، اصلاح نژاد دام ها که می تواند به افزایش توان اقتصادی استان و ایجاد اشتغال کمک کند مشارکت داشته باشند.***

ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس bmnirann@ دنبال کنید.

برای اطلاع از طرح‌های بنیاد ملی نخبگان اینجا کلیک کنید.

  • گروه خبری : newNews,SlideShow
  • کد خبر : 169856
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

سامانه ی گفتگوی آنلاین