بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/03/02 - 11:05
  • - تعداد بازدید: 493
  • - تعداد بازدیدکننده: 469
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون اول قوه قضاییه تاکید کرد:

نخبگان رویه‌های ناصواب دستگاه‌ها را به چالش بکشند/ لزوم تشکیل کانون‌های نخبگانی

معاون اول قوه قضاییه گفت: نخبگان جوان می‌توانند مسائل را به طور علمی بررسی کنند و راهکار ارائه دهند و رویه‌های ناصواب دستگاه‌ها را به چالش بکشانند و از سویی به عنوان گروه‌های مرجع و تأثیرگذار جامعه روشن‌گری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حجت الاسلام محمد مصدق گفت: جوانان از قشر حوزوی و دانشگاهی هر دو از مهمترین و تاثیرگذارترین اقشار جامعه در سرنوشت مردم هستند که این دو قشر به عنوان پیشگامان نهضت انقلاب در شکل گیری و پیروزی انقلاب نقش مهمی داشته و همچنین این دو قشر در گام دوم نیز باید حضوری مؤثر و کارآمد و به عنوان بازوی محرک، خاصیتی پیش برندگی و نقش پیشرانی و راهبری جامعه را برعهده داشته باشند.

معاون اول قوه قضائیه گفت: این بیانیه صرفاً یک توصیه مکتوب یا بیان انتظاری نیست بلکه به جرأت می‌توان گفت که این بیانیه در کنار قانون اساسی و سیاست‌های کلی ابلاغی، یک سند جامع و راهبردی الگوساز و نقشه راه برای آینده کشور و انقلاب محسوب می‌شود.

مصدق گفت: تمامی شئون جامعه از استقلال تا معنویت، سبک زندگی و عدالت را به بهترین نحو موشکافانه مطرح کرده و انتظارات و راهکارها را بیان کرده است. این بیانیه، وضعیت گذشته پیش از پیروزی انقلاب را به خوبی تبیین و ویژگی انقلاب را تشریح کرده و اصول اساسی انقلاب اسلامی مثل استقلال طلبی و عدالت خواهی را توضیح داده است.

مصدق با بیان این‌که ویژگی مهم این بیانیه، پرهیز از شعارگرایی و امید کاذب و مقابله با سیاه نمایی است ادامه داد: یکی از موضوعات مهم در این بیانیه، تاکید بر علم و فناوری و نقش نیروی انسانی جوان جهادی، انقلابی، متدین و معتقد به مدیریت جهادی بوده و اگر چه بیانیه خطاب به همه ملت ایران است ولی روح اصلی آن معطوف به نسل جوان می‌شود.

وی گفت: نخبگان جوان می‌توانند مسائل را به طور علمی بررسی کنند و راهکار ارائه دهند و رویه‌های ناصواب دستگاه‌ها را به چالش بکشانند و از سویی به عنوان گروه‌های مرجع و تأثیرگذار جامعه روشن گری کنند.

معاون اول قوه قضائیه در ارائه پیشنهادهایی برای تحقق توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم، اظهار کرد: تشکیل کانون‌های نخبگانی متشکل از جوانان نخبه حوزه و دانشگاه، تدوین سند راهبردی مشتمل بر بیان چالش‌ها و راهکارهای اجرایی، تدوین برنامه عملیاتی کوتاه مدت و بلند مدت و اقدام عملی دستگاه‌های مسئول، شناسایی رویه‌ها و قوانین مغایر با الزامات بیانیه، مطالبه گری، اطلاع رسانی و گفتمان سازی و تبدیل به مطالبه عمومی مردم از جمله راهکارهایی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است.


 ***
ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس bmnirann@ دنبال کنید.

برای اطلاع از طرح‌های بنیاد ملی نخبگان اینجا کلیک کنید.

  • گروه خبری : newNews,SlideShow
  • کد خبر : 165606
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

سامانه ی گفتگوی آنلاین