بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/06/26 - 09:59
  • - تعداد بازدید: 106
  • - تعداد بازدیدکننده: 100
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
هدایت استعدادهای‌برتر به سمت اشتغال تخصصی با طرح بورسیه صنعتی/

واحدهای اقتصادی فارس از مسیر طرح بورسیه صنعتی نیروی متخصص مورد نیاز را تأمین می‌کنند

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: واحدهای اقتصادی فارس می‌توانند از مسیر اجرای طرح بورسیه صنعتی بنیاد ملی نخبگان، نیروهای انسانی توانمند و متخصص مورد نیاز خود را تأمین کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست آموزشی معرفی طرح بورسیه صنعتی با حضور جمعی از صاحبان و مسئولان بنگاه‌های اقتصادی استان فارس، به همت بنیاد نخبگان استان در محل اتاق بازرگانی شیراز برگزار شد.

در این نشست، حبیب شریف رئیس بنیاد نخبگان فارس با اشاره به مشکلات موجود در جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور در صنعت و خلاءهای موجود نظام آموزشی کشور در حوزۀ مهارت‌آموزی و مهارت‌افزایی، گفت: بسیاری از دانشگاه‌های کشور، فارغ‌التحصیلان متخصص و توانمند مورد نیاز صنعت را تحویل جامعه نمی‌دهند.

وی افزود: از آنجاییکه یکی از رسالت‌های اصلی بنیاد ملی نخبگان شناسایی و هدایت استعدادهای برتر است، طرح بورسیه صنعتی در این بنیاد طراحی و با کمک صنعت، شرکت‌های فعال و دانشگاه‌های سراسر کشور اجرایی می‌شود تا ضمن مهارت‌آموزی به استعدادهای برتر دانشگاهی، این افراد به سمت اشتغال تخصصی هدایت شوند.

در ادامه عنوان شد: زیرساخت‌های لازم برای اجرای این طرح توسط بنیاد ملی نخبگان و دانشگاه‌های شیراز، علوم پزشکی شیراز و صنعتی شیراز در استان فراهم شده است و چنانچه واحدهای اقتصادی، کمّیت و کیفیت کارشناسان و نیروهای متخصص مورد نیاز فعلی و یا آینده خود را اعلام کنند و در انجام مفاد این طرح متعهد باشند، می‌توانند از مسیر اجرای طرح بورسیه صنعتی، نیروهای انسانی توانمند و متخصص مورد نیاز خود را تأمین کنند.

در پایان این نشست، طرح بورسیه صنعتی و اقدامات و الزامات آن به طور کامل تشریح شد.


***
ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس 
bmnirann@ دنبال کنید.

برای اطلاع از طرح‌های بنیاد ملی نخبگان
اینجا کلیک کنید.

  • گروه خبری : newNews,SlideShow
  • کد خبر : 167266
کلمات کلیدی
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید