بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/06/28 - 11:07
  • - تعداد بازدید: 366
  • - تعداد بازدیدکننده: 358
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس بنیاد نخبگان مازندران خبر داد:

35 مقاله به دبیرخانه همایش ملی علامه ذوالفنون رسید

دبیر اجرایی همایش ملی علامه ذوالفنون آیت الله حسن‌زاده آملی(ره)، از ارسال ۳۵ مقاله اساتید حوزه و دانشگاه‌های کشور به دبیرخانه این جشنواره خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، محمد آزادبخت رئیس بنیاد نخبگان مازندران و دبیر اجرایی همایش ملی علامه ذوالفنون آیت الله حسن زاده آملی(ره)، ‌از ارسال ۳۵ مقاله اساتید حوزه و دانشگاه های کشور به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و گفت:‌ این همایش پنجم مهرماه همزمان با ایام سالروز رحلت این عالم جلیل القدر در مازندران برگزار می شود.

آزادبخت گفت:‌ از این تعداد مقالات ارسالی ۳۰ مقاله برگزیده انتخاب شدند که در روز همایش ۶ مقاله به صورت سخنرانی برای حاضران در این همایش ارائه می شود.

وی با تاکید بر اینکه مقالات ارسالی از چهره های علمی و حوزوی شاخص است، ‌ ادامه داد:‌ با توجه به شخصیت والای علمی علامه حسن زاده، افراد محدود و خاص قادر به نگارش مقاله در خصوص این عالم ربانی و آثار او هستند و برای همین پایین بودن تعداد مقالات با چاشنی کیفیت همراه است.

دبیر اجرایی همایش ملی علامه ذوالفنون آیت الله حسن حسن زاده آمل(ره) ‌در خصوص برنامه هایی که قرار است در روز همایش برگزار شود، ‌گفت:‌ استاد  حسن رمضانی یکی از شاگردان علامه، آیت الله محمدباقر لاریجانی و رئیس بنیاد ملی نخبگان از جمله سخنرانان این همایش هستند.

وی گفت :‌ آیت الله محمد باقر لاریجانی که داماد علامه حسن زاده هستند در روز برگزاری همایش قرار است در خصوص سیره اخلاقی علامه در زندگی مطالبی بیان کند.

وی با اشاره به اینکه بنیاد نخبگان، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و مدیریت حوزه علمیه خواهران مازندران در برگزاری این همایش همکاری دارند، ‌اظهار داشت:‌ بنیاد نخبگان مازندران در قالب ۵۳ بسته به نخبگان و استعدادهای برتر خدمت می کند که یکی از این برنامه ها تکریم نخبگان و همچنین چاپ کتاب از این افراد است.

رئیس بنیاد نخبگان مازندران با اشاره به اینکه ۶ کتاب از مفاخر و نخبگان استان به چاپ رسیده است، گفت:‌ با این کار بدنبال الگوسازی معرفی پایدار و مستمر از این افراد هستیم تا نسل های آینده نیز از وجود این شخصیت ها و ثمرات ایشان آگاه شوند.

وی گفت:‌ در تکریم از قلم و آثار علامه حسن زاده آملی بیش از یکصد کتاب منتشر شده و به همین تعداد کتاب نوشته شده چاپ نشده وجود دارد که در این همایش مد نظر قرار گرفته شده است.

آزاد بخت توضیح داد:‌ این شخصیت در رشته های مختلف فعالیت داشتند و برای تدوین کتاب مورد نظر تکریم وی هر اثر علامه به استادی متبحر در آن موضوع داده شد تا در ۶ و ۱۲ صفحه درباره کتاب، نکات خود را بیان کنند.

وی گفت:‌ نتیجه تلاش ۲۰ استاد حوزوی و دانشگاهی تدوین و چاپ کتاب "در ثنای آفتاب حسن"‌ است که در روز همایش رونمایی می‌شود.

دبیر اجرایی همایش ملی علامه ذوالفنون آیت الله حسن حسن زاده آمل(ره)، همچنین رونمایی از کتاب ۳۰۰ صفحه ای گفته های ۱۵شاگرد برجسته درباره علامه، چاپ مقالات برگزیده در مجله دین و سلامت و برپایی نمایشگاه حوزه هنری ‌و موشن گرافی را از دیگر برنامه های همایش برشمرد.***
ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس 
bmnirann@ دنبال کنید.

برای اطلاع از طرح‌های بنیاد ملی نخبگان اینجا
کلیک کنید.

  • گروه خبری : newNews,SlideShow
  • کد خبر : 167325
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

سامانه ی گفتگوی آنلاین