بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1401/11/04
  • - تعداد بازدید: 46
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون وزیر صمت مطرح کرد:

بخش معدن نیازمند ارتقای بهره‌وری نیروی انسانی است/ لزوم استفاده از پتانسیل نخبگان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید شرکت‌ها به ویژه شرکت‌هایی که مواد معدنی آنها جزو دسته مواد معدنی با ارزش، عناصر استراتژیک و همچنین عناصر نادر خاکی است را هدایت کنیم تا از این پتانسیل نخبگان دانش‌بنیان استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ وجیه‌الله جعفری معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تاکنون تمرکز اصلی در کشور بر روی زنجیره‌های آهن و فولاد، سرب و روی، مس، طلا و آلومینیوم بوده است، اما از دو سال پیش تاکنون به دنبال عناصر استراتژیک و مورد نیاز کشور رفتیم و دست‌کم ۱۴ عنصر و رشته فعالیت دیگر فعال خواهد شد.
وی به موادی از قانون جهش شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: باید شرکت‌ها به ویژه شرکت‌هایی که مواد معدنی آنها جزو دسته مواد معدنی با ارزش، عناصر استراتژیک و همچنین عناصر نادر خاکی است را هدایت کنیم تا از این پتانسیل و از نخبگان دانش بنیان استفاده کنند. امروز مرزهای اقتصادی آنقدر به هم نزدیک شده که شرکت‌ها و بنگاه‌ها جز با رقابت شدید نمی‌توانند باقی بمانند و به‌طور قطع باید به سمت ارتقای بهره‌وری حرکت کنند.

جعفری، دو عامل اصلی ارتقای بهره‌وری را تعهد مدیریت برای ارتقای بهره‌وری و همچنین بهبود فناوری عنوان کرد و گفت: باید فکر اساسی برای ارتقای بهره‌وری نیروی انسانی در بخش معدن کشور انجام شود.

***
ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس bmnirann@ دنبال کنید.

  • کد خبر : 164128
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید