بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/06/26 - 10:05
  • - تعداد بازدید: 368
  • - تعداد بازدیدکننده: 365
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
نماینده خانه ملت خبر داد:

ثبت پیشنهادات نخبگان استان بوشهر برای اصلاح برنامه هفتم توسعه

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از ثبت ۲۹ پیشنهاد نخبگان استان بوشهر برای اصلاح برنامه هفتم توسعه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۹ پیشنهاد نخبگان استان بوشهر برای اصلاح برنامه هفتم توسعه ثبت شد که به فراخور شرایط در مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

عبدالکریم جمیری ادامه داد: لایحه برنامه هفتم توسعه کل کشور ۲۸ خرداد ماه سال جاری از سوی آیت الله سید ابراهیم رئیسی تقدیم مجلس شد و پس از ارائه لایحه، روند بررسی آن طبق آئین‌نامه در مجلس آغاز شد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: همزمان با بررسی کمیسیون تلفیق، نشست‌های برنامه هفتم توسعه در سه موضوع «اقتصاد دریا محور»، «آموزش و خانواده» و «سلامت و بهداشت» در دانشگاه خلیج فارس، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور اساتید، مدیران دستگاه‌های دولتی، نخبگان و صاحبنظران برگزار شد.

وی با اشاره به هدف برگزاری این نشست‌ها، اظهار داشت: نشست بررسی برنامه هفتم توسعه در استان بوشهر با این هدف شکل گرفت که بتوان سهم استان بوشهر را در این برنامه به تناسب مزیت‌ها و نیازهایی که وجود دارد به نحو شایسته مورد توجه قرار داد.

وی با اشاره به برگزاری سه نشست بررسی برنامه هفتم توسعه در دانشگاه‌های استان بوشهر بیان داشت: بعد از جمع بندی نظرات نخبگان، ۲۹ پیشنهاد در سامانه مربوطه بارگذاری شد که به فراخور شرایط در مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

جمیری ادامه داد: پس از پایان فرصت ثبت پیشنهادات، از هفته آینده بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص لایحه برنامه هفتم توسعه در دستور کار جلسات علنی صحن مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: این وظیفه‌ای بود که فکر کردم به عنوان نماینده مردم دارم تا از فرصت ارائه پیشنهادات و نظرات جامعه علمی و نخبگانی استفاده کنم.

جمیری تصریح کرد: این نشست‌ها اولین تجربه در این مسیر بود و امیدوارم که در آینده با برنامه‌ریزی، بتوانیم در سایر موارد از نظرات نخبگان بهره بگیریم.


***
ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس 
bmnirann@ دنبال کنید.

برای اطلاع از طرح‌های بنیاد ملی نخبگان
اینجا کلیک کنید.

  • گروه خبری : newNews,SlideShow
  • کد خبر : 167267
نیما داورزنی
خبرنگار

نیما داورزنی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

سامانه ی گفتگوی آنلاین