بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1401/03/31
  • - تعداد بازدید: 64
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در یک نشست هم‌اندیشی مطرح شد:

جامعه علمی و فرهیخته کشور سرمایه‌های بدون جایگزین‌ هستند/ لزوم رفع مشکلات فضای علمی با بکارگیری ظرفیت‌ دستگاه‌های استانی

در یک نشست هم‌اندیشی، جامعه علمی و فرهیخته سرمایه‌های بدون جایگزین عنوان و از دست دادن این سرمایه خسارات جبران‌ناپذیری برای کشور توصیف شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامه برگزاری برنامه‌های هم‌اندیشی و هم‌افزایی بین‌دستگاهی، نشست رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان شمالی با رئیس ستاد اجرایی‌سازی فرمان امام (ره) در استان برگزار شد.

در این نشست، بخشی؛ رئیس بنیاد نخبگان خراسان شمالی ضمن ارائه کلیاتی درباره قوانین و مقررات بنیاد ملی نخبگان، برنامه‌های جامع این بنیاد در راستای جذب، نگهداری و توانمندسازی نخبگان و مستعدان برتر را تشریح کرد.

وی در ادامه ضمن تشریح انواع این حمایت‌ها، خواستار همکاری و مشارکت هرچه بیشتر ستاد اجرایی‌سازی فرمان امام جهت ارائه خدمات بهینه به قشر نخبه و مستعد جامعه شد.

بخشی جامعه علمی و فرهیخته کشور را سرمایه‌های بدون جایگزین عنوان کرد و ادامه داد: از دست دادن این سرمایه خسارات جبران‌ناپذیری برای کشور دارد؛ بنابراین حمایت از این افراد به منزله پیشرفت کل کشور در زمینه‌های علمی، فرهنگی و دیگر حوزه‌ها خواهد بود.

شاهینی؛ رئیس ستاد اجرایی‌سازی فرمان امام (ره) نیز گفت: چالش‌های فضای علمی کشور و دغدغه‌های پژوهشگران و محققان باید با بکارگیری ظرفیت‌های موجود رفع، تا زمینه برای نگهداشت نخبگان فراهم شود.

 

 

  • کد خبر : 159716
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید