بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/08/30 - 09:14
  • - تعداد بازدید: 74
  • - تعداد بازدیدکننده: 74
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
نخبگان و حل مسائل اساسی کشور/

ظرفیت نخبگان در کاهش آسیب‌های اجتماعی هرمزگان بکار گرفته می‌شود/ لزوم تقویت و ارتقا جایگاه بنیاد نخبگان استان

معاون استاندار هرمزگان،ضرورت بکارگیری ظرفیت نخبگان در کاهش آسیب‌های اجتماعی و تقویت و ارتقا جایگاه بنیاد نخبگان استان را مور تاکید قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ احسان کامرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در آئین تکریم و معارفه رئیس بنیاد نخبگان استان با اشاره به پتانسیل‌های استان، عنوان کرد: قرار گرفتن استان هرمزگان در جوار خلیج همیشه فارس و دریای عمان ظرفیت‌های بی بدیلی را برای رشد و توسعه آن مهیا کرده است.

وی افزود: توجه به ظرفیت‌های دریایی به ویژه اقتصاد دریا محور مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری است و در همین راستا مقام معظم رهبری سیاست‌های کلی توسعه دریا محور را به سران قوا ابلاغ کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریا محور فرصت استثنایی برای رشد و پیشرفت روز افزون مناطق ساحلی به ویژه استان هرمزگان است که باید غنیمت شمرد.

کامرانی، تصریح کرد: از فرصت‌های دریایی برای توسعه کشور و استان‌های ساحلی به نحوه شایسته استفاده نشده است و ضروری است دستگاه‌های اجرایی و مراکز علمی و پژوهشی با اقدامات عملی زمینه بهره گیری از این استعدادها را در راستای اعتلای هرمزگان مهیا کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: با پتانسیل‌های مطلوبی که هرمزگان در حوزه سواحل و دریا دارد استان می‌تواند در زمینه اقتصاد دریا محور در بین استان‌های ساحلی مرجع باشد.

وی تصریح کرد: توسعه چشمگیر هرمزگان در حوزه صنعت زمینه ساز ایجاد شکاف‌های در بخش‌های مختلف گردیده است که ضروری است نخبگان و دانشگاهیان برای کاهش این شکاف‌ها در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی گام بردارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، اظهار داشت: هرمزگان دارای نخبگان و استعدادهای بسیاری در بخش‌های مختلف است که نیازمند شناسایی برای بهره گیری از ظرفیت‌های آنها است.

وی، تصریح کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و توسعه مراکز علمی هرمزگان صاحب نیروهای انسانی متخصص در بخش‌های مختلف به ویژه اقتصادی و صنعتی است که می‌توانند این بخش‌ها را مدیریت و راهبری کنند.

کامرانی افزود: تقویت و ارتقا جایگاه بنیاد نخبگان استان هرمزگان ضروری است در دستور کار قرار گیرد.

در پایان دکتر بابک شکرالهی به سمت رئیس جدید بنیاد نخبگان استان هرمزگان معرفی و از خدمات دکتر وحید عامری با اهدا لوح سپاس تقدیر بعمل آمد.


***
ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس bmnirann@ دنبال کنید.

برای اطلاع از طرح‌های بنیاد ملی نخبگان اینجا کلیک کنید.

  • گروه خبری : newNews,SlideShow
  • کد خبر : 168370
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید