بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1401/04/01
  • - تعداد بازدید: 51
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی مطرح کرد:

لزوم توجه و الگوبرداری از مدل‌های موفق بین‌المللی در حوزه نوآوری

احمدی‌زاده ضمن بیان اهمیت زیست‌بوم‌های نوآوری و فناوری جهانی، بر ضرورت توجه و الگوبرداری از مدل‌های موفق بین‌المللی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛سید سعیدرضا احمدی‌زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی ضمن بیان اهمیت زیست‌بوم‌های نوآوری و فناوری جهانی و ضرورت توجه و الگوبرداری از مدل‌های موفق بین‌المللی، خراسان جنوبی را در حوزه معادن، کشاورزی هوشمند و محصولات مزیت‌دار، استانی مستعد توصیف و تصریح کرد: جامعه نخبگانی باید به منظور افزایش بهره‌وری و گشودن مسیرهای جدید پیش‌قدم باشد.

در همین رابطه، اسماعیلی؛ معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیرجند نیز به قدمت فعالیت‌های انجام شده در حوزه‌ فرهنگ‌سازی و گفتمان استارت‌آپی اشاره کرد و گفت: وجود زیرساخت‌های مناسب از قبیل مرکز نوآوری و حضور دانشجویان مستعد و اعضا هیئت علمی خبره به عنوان پیشران‌های تحقق راهبرد سال، دو رکن مهم برای توسعه استان است.  

یعقوبی‌نژاد؛ رئیس گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه نیز با ارائه گزارش درباره نخستین فراخوان جذب ایده‌های کارآفرینی و الگوهای نوین کسب‌وکار در دانشگاه صنعتی بیرجند، تعداد ایده‌های دریافتی را بیش از ۱۱۰ عنوان کرد و افزود: بر اساس شاخص‌های داوری، ۲۰ طرح در پایان انتخاب و ۱۱ طرح مورد تقدیر قرار گرفته و مجوز حضور در مرکز نوآوری دانشگاه را کسب کردند. از سه ایده برتر هم با جوایز نقدی تجلیل شد.

  • کد خبر : 159737
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید