بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1401/11/03
  • - تعداد بازدید: 45
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در یک نشست هم‌اندیشی مطرح شد:

لزوم حمایت از جامعۀ نخبگان حوزوی

نشست هماهنگی و هم‌افزایی با حضور مدیر حوزۀ علمی یزد و رئیس بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور همکاری و هماهنگی بیشتر با حوزۀ علمیه، نشست هماهنگی و هم‌افزایی با حضور مدیر حوزۀ علمیل یزد و رئیس بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

در این نشست، حیدر مفتاحی‌زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان استان ضمن تشریح حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان از مسعدان برتر حوزوی، گفت: بنیاد ملی نخبگان برای شناسایی، جذب و حمایت از نخبگان حوزوی، طرح‌های متعددی از جمله طرح شهید وزوایی را اختصاص داده که لازم است.

وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر سپردن مدیریت تحولات کشور به دست نخبگان حوزوی و دانشگاهی، افزود: مجموعۀ بنیاد نخبگان تلاش دارد با مشارکت و حکمرانی نخبگان حوزه و دانشگاه و در راستای تحقق سند توسعه یزد نوین، تحولات اساسی در استان ایجاد کند.

مفتاحی‌زاده با اشاره به لزوم تعریف مشکلات و چالش‌های استان در قالب طرح شهید احمدی روشن، اظهار داشت: کمک‌هزینۀ توانمندی آموزشی، مهارتی و کارآفرینی، کمک‌هزینۀ ارتباطات و امکانات علمی، کمک‌هزینۀ همکاری طلبگی و دستیاری، کمک‌هزینۀ اجرای تحقیق پایانی، پایان‌نامه و رساله از جمله حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان از حوزویان است. از دیگر حمایت‌ها می‌توان به کمک‌هزینۀ شرکت در مجامع علمی داخلی و خارجی، کمک‌هزینۀ اعزام به فرصت مطالعاتی داخلی و خارجی و هدیۀ ازدواج و تولد فرزند، اشاره کرد.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین محمد شمس؛ مدیر حوزۀ علمیۀ استان یزد نیز در این نشست ضمن تقدیر از تلاش‌های بنیاد ملی نخبگان برای حمایت از نخبگان حوزوی، بیان داشت: امروز که در فضای مجازی و بسترهای مختلف، دشمنان اسلام تلاش می‌کنند تا مردم را از دین جدا کنند، حضور مستمر طلاب نخبه و فرهیخته بین مردم می‌تواند سدّی محکم در برابر این اهداف پلید باشد.


***
ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس bmnirann@ دنبال کنید.

  • کد خبر : 164118
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید