بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1401/08/30 - 09:50
  • - تعداد بازدید: 976
  • - تعداد بازدیدکننده: 933
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
دهقانی فیروزآبادی:

نهضت تامین مسکن نخبگان کلید خورده است

تفاهم‌نامه همکاری تامین مسکن نخبگان دانشگاه صنعتی شریف با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و شهردار تهران امضا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیادملی نخبگان؛ روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری برای تامین مسکن نخبگان دانشگاه شریف، با اشاره به تلاش‌ها برای رفع دغدغه‌های نخبگان و اجرای برنامه‌های جذب و ماندگاری آن‌ها گفت: مسکن مساله مهمی در حمایت از نخبگان کشور است و رییس جمهوری محترم بارها بر این موضوع تاکید داشته‌اند.

دهقانی فیروزآبادی با اشاره به حمایت دولت در جهت رفع دغدغه جوانان و نخبگان کشور بیان کرد: خوشبختانه با عزم و اهتمام شهرداری تهران و دست اندرکاران دانشگاه شریف که آغازگر جریان تامین مسکن نخبگان شدند این نیاز مهم، در مسیر تامین قرار گرفته است.

وی افزود: شهرداری تهران فعالانه و پیگیر، این موضوع را دنبال می‌کند و امید دارم این جریان در سایر دانشگاه‌ها نیز ادامه پیدا کند.

دهقانی، با بیان این‌که دانشگاه‌ها با همکاری و حمایت دولت می‌توانند در رفع نیازها و حل دغدغه‌های نخبگان اثربخشی بالایی داشته باشند افزود: این اتفاق آغازگر یک جریان است و نهضت تولید مسکن نخبگانی کلید خورد. اگر بتوانیم این نهضت را به جد پیگیری و دنبال کنیم، قطعا تحولی در عرصه تامین مسکن نخبگان صورت خواهد گرفت.

عزم شهرداری تهران برای تامین مسکن نخبگان

علیرضا زاکانی شهردار تهران نیز در این مراسم، پاسخ‌گویی به نیازها و خدمت به نخبگان در کنار خدمت به همه اقشار را از اولویت‌های شهرداری عنوان کرد و افزود: بر همین اساس، برای کمک به دغدغه مسکن نخبگان عزم خود را جزم کرده‌ایم.

زاکانی ابراز امیدواری کرد: این تفاهم نامه و اجرای آن، الگویی برای توسعه خدمت رسانی در سایر دانشگاه‌ها باشد و تامین مسکن که به عنوان یک آرزو تلقی می‌شود با کمک بنیاد ملی نخبگان، دسترس پذیر شود.

شهردار تهران ادامه داد: در این مسیر، از همه امکانات بهره می بریم و تلاش می کنیم تا با اتصال ظرفیت‌ها به یکدیگر، این فرصت برای نخبگان سایر دانشگاه‌ها نیز فراهم شود.


تامین مسکن در اولویت‌های بنیاد ملی نخبگان

ناصر باقری مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در این مراسم گفت: با توجه به ماموریت ذاتی که بنیاد ملی نخبگان برای حمایت، پشتییانی و توانمندسازی نخبگان دارد، از تمامی ظرفیت‌ها برای رفع این دغدغه مهم نخبگان بهره می‌بریم.

باقری مقدم ادامه داد: بخش قابل توجهی از این نخبگان از دانشگاه صنعتی شریف هستند و انعقاد این تفاهم نامه کمک می کند تا به رفع یکی از اصلی ترین دغدغه های این قشر، جامعه عمل پوشانده شود.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان ابراز امیدواری کرد: با عزمی که در بنیاد ملی نخبگان  و شهرداری تهران وجود دارد این نیاز به حق و مهم نخبگان نه تنها در دانشگاه شریف بلکه در تمامی دانشگاه های کشور برطرف شود.

رفع نیاز نخبگان دانشگاه شریف


رسول جلیلی رئیس دانشگاه صنعتی شریف نیز با بیان این که وعده تامین مسکن نخبگان در مسیر تحقق قرار گرفته است، ادامه داد: پیش از این قول‌هایی داده شده بود اما تا مرحله عمل فاصله داشت. امروز اما اشتیاق و انگیزه شهرداری تهران و بنیاد ملی نخبگان این عزم را در ما نیز جزم کرد تا به نیاز نخبگانی که امروز به عنوان دانشجو وارد دانشگاه می‌شوند و طی چند سال آینده به عضویت هیئت علمی دانشگاه در می‌آیند، پاسخ داده شود.

وی افزود: امیدواریم که این مراسم را در دو سال آینده در ساختمان های احداث شده برای نخبگان جشن بگیریم.


***
ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس bmnirann@ دنبال کنید.

  • گروه خبری : newNews,SlideShow
  • کد خبر : 162210
نیما داورزنی
خبرنگار

نیما داورزنی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

سامانه ی گفتگوی آنلاین