بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1401/02/21
  • - تعداد بازدید: 62
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس بنیاد نخبگان گیلان مطرح کرد:

کمک به اثربخشی پتانسیل‌های فرهنگی از اساسی‌ترین اقدامات بنیاد است

فرهاد شیرینی؛ ایجاد بسترهای لازم برای کمک به اثربخشی پتانسیل‌های فرهنگی را یکی از اساسی‌ترین اقدامات بنیاد ملی نخبگان برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامه برگزاری برنامه‌های فرهنگی و با هدف آشناساختن جامعه دانشگاهی با پیشینه غنی تاریخی و تمدنی کشور، برنامه بازدید از نمایشگاه اسناد بلدیه در خانه نخستین شهردار رشت به همت بنیاد نخبگان استان گیلان برگزار شد.

در ذیل این برنامه، فرهاد شیرینی؛ رییس بنیاد نخبگان گیلان با تاکید بر معرفی و شناساندن ظرفیت‌های فرهنگی از جمله اسناد تاریخی، گفت: جامعه دانشگاهی و جوان کشور باید ریشه­‌های هویتی خود را بهتر بشناسد تا بتواند ارتباط فرهنگی مستحکمی با گذشته خود ایفا کند.

وی یکی از اساسی‌ترین اقدامات بنیاد ملی نخبگان را ایجاد بسترهای لازم برای کمک به اثربخشی پتانسیل‌های فرهنگی دانست و افزود: اگر ریشه‌های فرهنگی یک ملت قطع شود، بی هویتی و سرگشتگی در نسل بعدی ایجاد خواهد شد.

شیرینی ادامه داد: بنیاد نخبگان استان درصدد است با استفاده از تجربیات مجموعه‌داران خصوصی و نیز سایر ارگان­های ذی‌ربط، در حوزه ایجاد زیرساخت‌های پتانسیل‌های فرهنگی اقدامات موثری را انجام داده و زمینه را برای آشنایی بیشتر مستعدان با قابلیت‌های استان در این حوزه فراهم کند.

  • کد خبر : 157989
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید